Balony reklamowe można modelować

Gadżety reklamowe
Balony reklamowe

Balony reklamowe

Czasem na różnego rodzaju festynach widzimy, jak sprytne panie lub sprytni panowie w kilka sekund robią pieską lub żyrafę z…balona. Być może piesek i żyrafa to nie są skomplikowane figury, ale bukiet kwiatów lub dinozaur z pewnością tak. Gdzie można się tego nauczyć? W internecie można znaleźć krótkie filmiki z komentarzem, jak zrobić dany kształt. Ale te bardziej skomplikowane cuda to już prawdziwa sztuka. Nauczyć się tej sztuki możemy na specjalnych warsztatach, organizowanych w różnych miejscach Polski.

Jednokolorowy balonowy samolot, kwiatek, słoń, mysz, można zrobić samemu. Dwukolorowego krokodyla lub królika w kapeluszu zrobić trudniej, ale dla chcącego nic trudnego. Gdy masz zapał i chęci do samodzielnego skręcania balonów, podpatrz w internecie jak to robią inni. Poczytaj fora internetowe i instrukcje na blogach tematycznych. W internecie jest naprawdę mnóstwo inspiracji.

Gdy brakuje nam czasu lub po prostu chęci, wybierzmy gotowe kształty. Balony reklamowe skręcone przez profesjonalistów wyglądają zjawiskowo! Nie są to tylko zwierzątka, ale również postacie z bajek (mogą być naprawdę bardzo podobne). Takie skomplikowane kompozycje często są rozmiarowo większe i robią wrażenie!

Gdzie kupić balony reklamowe do modelowania? W sklepach internetowych, supermarketach lub sklepach z gadżetami na przyjęcie. Możemy kupić balony pakowane po dziesięć sztuk (około 2 zł), ale i po sto sztuk (około 15 zł).

Kupujmy balony reklamowe z dużą ilością pozytywnych komentarzy. Balony jednych firm skręca się łatwiej, innych trudniej. Z czego to wynika? Z materiału, z którego balony są wykonane. Te miękkie i elastyczne są bardziej podatne na modelowanie, niż te wykonane  z mniej elastycznego materiału.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Pompka. Balonów do modelowania, ze względu na ich kształt, nie nadmuchamy sami. Potrzebujemy specjalnej pompki. Można ją kupić oddzielnie. Niekiedy producenci dołączają ją do sprzedawanego przez siebie zestawu balonów. Koszt 100 balonów i pompki to około 25 złotych.