Czy warto kupować używane wagi sklepowe?

Wagi sklepowe
Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Wysoka cena artykułów i urządzeń wyposażenia sklepów i lokali gastronomicznych często zmusza ich właścicieli do rozważania zakupów pod kątem poczynienia możliwie jak największych oszczędności. Pod uwagę brane jest nie tylko urządzenie sklepu w niezbędne umeblowanie, ale również jego dekoracja. Do artykułów wyposażenia lokali handlowych, których zakup stanowi dość duży wydatek należą również wszelkiego rodzaju urządzenia pomiarowe i chłodnicze. W przypadku ich zakupu, właściciele sklepów zastanawiają się zwykle, czy warto kupować drogie, ale nowe sprzęty, czy też lepiej kupić używane.

Drogie bo dobre?

Wysoka cena produktu zapewne na samym początku odstrasza i zniechęca do kupienia. W przypadku, gdy właściciel sklepu inwestuje pieniądze w jego otwarcie, zdaje sobie sprawę, że zanim przed ladą stanie pierwszy klient, będzie zmuszony poświęcić znaczną sumę pieniędzy.

Wśród produktów i artykułów wyposażenie lokali handlowych największy koszt wiąże się zwykle z koniecznością wyposażenia ich w nowoczesne i drogie, ale jednocześnie niezbędne urządzenia elektroniczne. Są to przede wszystkim Wagi sklepowe, szafy i lady chłodnicze, zamrażarki, klimatyzatory, wentylatory, nagrzewnice i wiele innych. W tych przypadkach zakup wszystkich niezbędnych urządzeń nie zawsze odzwierciedla faktyczne możliwości finansowe inwestora. Pojawia się więc pytanie, czy lepiej jest kupować sprzęt nowy z możliwością kredytowania ceny jego zakupu, czy lepiej jest skorzystać z ofert sprzedaży tychże urządzeń na ryku wtórnym.

Zalety urządzeń nowych

W przypadku, gdy właściciele sklepu decyduje się na nowe wagi sklepowe i inne urządzenia elektroniczne, ma pewność, że w przypadku ich uszkodzenia istnieje gwarancja naprawa bądź wymiana na nowe urządzenie. Dodatkowo w przypadku wag sklepowych wymagających legalizacji, pewnym jest, że te, które kupione są na rynku pierwotnym posiadają legalizację pierwotną (najczęściej na 4 lata).

Zalety urządzeń używanych

Bezsprzecznie ich największą zaletą jest zdecydowanie niższa cena. Nie musi ona być jednak zawsze odzwierciedleniem dużo niższej jakości. Zdarza się często, że niektórzy właściciele sklepów likwidują działalność gospodarczą i wyprzedają posiadane urządzenia, mimo, że te są jeszcze w bardzo dobrym stanie. Decydując się na taki zakup, można nawet kupić bardziej nowoczesne wagi sklepowe w niższej cenie, aniżeli wagi z mniejszą ilością funkcji kupione w sklepie.