Drukarki fiskalne a kasy fiskalne – co wybrać?

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Drukarka fiskalna, a może kasa? Wybór jest prosty, pod warunkiem, że wiesz czym charakteryzują się oba urządzenia, jakie mają funkcje, parametry i ile kosztują. A taką wiedzę nie każdy z nas posiada. Na początek przyjrzyj się swojej firmie, spróbuj przewidzieć jej drogi rozwoju. To znacznie ułatwi wybór. Następnie dopasuj parametry do swojej branży, ilości i różnorodności sprzedawanych towarów. Gdy już podjąłeś decyzję, które urządzenie fiskalne będzie w Twojej firmie, masz już górki, wystarczy wybrać model i markę urządzenia.

Jeśli sprzedajesz dużo produktów z różnych grup wybierz drukarkę fiskalną. To drukarka lub drukarki fiskalne pomogą Ci wszystko usystematyzować, pogrupować i aktywnie sprzedawać. Gdy zakres artykułów nie jest duży, a w dodatku można je połączyć w grupy, wybierz kasy fiskalne.

A teraz trochę o samych urządzeniach. Drukarki fiskalne to urządzenia, które nie wydrukują paragonu bez odpowiedniego oprogramowania. A owo oprogramowanie instalujemy na komputerze. Komputer jest zatem niezbędny, by drukarkę fiskalną w ogóle użytkować. Program dobieramy indywidualnie. Głównym wyznacznikiem jest rodzaj prowadzonej przez nas działalności gospodarczej.

Wybór konkretnego modelu również dobieramy indywidualnie. Liczba drukowanych paragonów i dodatkowe funkcje to parametry, na które warto zwrócić uwagę.

Drukarki fiskalne to dużo zalet. Kontrola stanów magazynowych jest jedną z nich. Gdy zajmujesz się sprzedażą części samochodowych, elektronicznych lub masz hurtownię, wybierz drukarkę fiskalną.

Kasy fiskalne to urządzenia w pełni samodzielne. Dane na temat poszczególnych artykułów znajdują się w pamięci kasy fiskalnej. Nie potrzebujemy więc komputera i dzięki temu, oszczędzamy miejsce w punkcie handlowym, a jednocześnie całkiem sporą sumę pieniędzy. Używając kas fiskalnych nie możemy kontrolować stanów magazynowych, co znacznie utrudnia efektywną sprzedaż.

Kasy fiskalne, ze względu na niewielkie gabaryty, sprawdzą się w małych punktach handlowych, małych sklepikach, kioskach, parkingach, bazarach itp.