Tags:

Jaka praca jest najlepsza

Comment

Praca Siedlce

Z tego typu pytaniami boryka się coraz więcej młodych osób, które ukończyły edukację i stają przed wyborem dalszej drogi życiowej. Ze względu na trudną sytuację gospodarczą nie ma na rynku aż tak dużo ofert pracy, jak spodziewaliby się młodzi ludzie. Nie mogą oni zatem wybierać i przebierać w ofertach jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

Czy to oznacza, że nie można znaleźć najlepszej pracy dla siebie? Wydaje się, że nie. Jednak w momencie wyboru pojawia się pytanie innego typu: jaka praca będzie dla mnie najlepsza? O dziwo na to pytanie sporo osób nie potrafi odpowiedzieć. Nie wiedzą one co tak naprawdę chciałyby w życiu robić. Często odpowiadają, że może to, albo to, a może coś innego. Żadnych konkretów i sprecyzowanych celów życiowych. Jak zatem pomóc im wybrać najlepszą pracę? Jest to niewykonalne. Należało by wrócić do fundamentów i wykształcić w nich umiejętność planowania, wyznaczania sobie celów i dążenia do ich realizacji. Po takich lekcjach każdy młody człowiek będzie wiedział co chce robić w życiu i jaka praca pomoże mu osiągnąć zaplanowany cel.

Zastanawiające jest to, że rzekomo tak dobrze wykształcona polska młodzież nie uczy się tak podstawowych umiejętności w procesie edukacji. W zamian za to posiadają wiedzę na inne tematy, które w przyszłej karierze w żaden sposób im się nie przydadzą. Można by postawić tezę, że błędy w systemie edukacji mogą zniszczyć w przyszłości polską gospodarkę, gdyż młodzi ludzie pracujący w przedsiębiorstwa nie będą mieli żadnych celów na przyszłość dla siebie i firm w których pracują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.