Kasa fiskalna dla lekarza posiadającego prywatny gabinet

Kasy fiskalne
Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Początek roku 2015 przyniesie radykalne zmiany w przepisach podatkowych. Największa rewolucja związana będzie z uchyleniem obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382). Wraz z uchyleniem tego przepisu część przedsiębiorców, która do tej pory zwolniona była z obowiązku posiadania kasy fiskalnej straci swoje przywileje. Wśród wspomnianej grupy zawodowej znajdą się między innymi lekarze, prawnicy, mechanicy samochodowi, a nawet fryzjerzy i kosmetyczki.

Kasa fiskalna dla nowych przedsiębiorców

Na wstępie wymieniono niektórych przedsiębiorców, którzy z początkiem roku 2015 stracą przywilej prowadzenia własnej działalności gospodarczej bez konieczności zakupu i zarejestrowania kasy fiskalnej. Wśród nich znaleźli się między innymi lekarze.

Kasa Fiskalna Dla Lekarza stanie się nieodzownym elementem wyposażenia każdego prywatnego gabinetu lekarskiego i dentystycznego. Cytowany wyżej przepis zmusi lekarzy do zakupu odpowiednich dla siebie urządzeń fiskalnych i wdrożenia ich do użytku.

Jak kasa fiskalna dla lekarza będzie najlepsza?

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności lekarskiej, każdy medyk powinien wybrać inny rodzaj urządzenia rejestrującego. Największe znaczenie ma w tym wypadku świadczenie pomocy lekarskiej poza stałą siedzibą gabinetu lekarskiego. Kasa fiskalna dla lekarza przyjmującego pacjentów wyłącznie w stacjonarnym gabinecie może mieć postać urządzenia stacjonarnego ze stałym dostępem do zasilania energią elektryczną.

Gdy jednak lekarz prowadzi również działalność polegającą na wizytach w domach swoich pacjentów, powinien rozważyć zakup przenośnej kasy fiskalnej, która będzie mógł wykorzystywać również poza stałym miejscem prowadzenia działalności lekarskiej. W tym wypadku powinien zwrócić szczególną uwagę nie tylko na niewielkie gabaryty kasy fiskalnej, ale również na długi czas pracy urządzenia na wbudowany akumulator.