Kasa fiskalna dla mechanika troską o klienta

Kasy fiskalne
Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Mechanik, prowadzący swój warsztat samochodowy, musi od 2015 roku rejestrować każdą transakcję za pomocą kasy fiskalnej. Obrót nie będzie miał znaczenia, a zwolnienie nie będzie już przysługiwało, gdy nie przekroczy się limitu 20 tysięcy złotych rocznie. Obowiązkowa ewidencja zmusiła tę grupę przedsiębiorców do wygospodarowania nowych środków na nowe urządzenie. Rozporządzenie ma na celu wyrównanie szans poszczególnych usługodawców, tak, by żaden z nich nie zaniżał cen swoich usług. Tym samym uczciwi przedsiębiorcy nie będą na straconej pozycji. Co kasy fiskalne oznaczają dla samych klientów?

Klienci nie będą już wybierać tańszego usługodawcy, bo z dużym prawdopodobieństwem ceny usług będą zbliżone. Przedsiębiorcom nie będzie się opłacało zaniżać cen, ponieważ będą zobowiązani do obowiązkowej ewidencji sprzedaży, a tym samym do płacenia podatków. Klient będzie wybierał na przykład mechanika samochodowego między innymi na podstawie jakości wykonanych przez niego usług.

Kasa fiskalna dla mechanika oznacza, że każdy klient będzie miał prawo otrzymać paragon za zrealizowaną usługę. Dla konsumenta oznacza to bezpieczeństwo. Gdy usługa nie będzie wykonana dobrze, może ją zareklamować. Wcześniej nie zawsze miał takiej możliwości, ponieważ nie każdy mechanik samochodowy posiadał kasę fiskalną, a tym samym nie każdy wydawał paragon. Sam paragon jest świadectwem uczciwości danego usługodawcy, dając klientowi komfort współpracy z nim.

Kasa fiskalna dla mechanika to likwidacja szarej strefy, a więc troska o uczciwą konkurencję. Kasa fiskalna dla mechanika to likwidacja usług na niskim poziomie, a więc troska o klienta. Być może przedsiębiorcy bardziej będą dbali o jakość usług oraz o poprawne ich wykonanie, gdyż będą świadomi, że klient może reklamować źle wykonaną usługę. W dodatku zbliżone ceny zmuszają do konkurowania i dbania o atrakcyjność oferty. Obowiązek posiadania kas fiskalnych to zatem dobra wiadomość dla konsumentów. Może firmy będą się bardziej starać o swoich klientów?