Kasy fiskalne wykorzystujące komputer

Kasy fiskalne
Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Większości z nas kasa fiskalna kojarzy się raczej z dość topornym urządzeniem, które mamy zamontowane chociażby w dużych marketach. To jednak złudne wrażenie, gdyż sama kasa tak naprawdę jest dość niewielka. Całość wydaje się ogromna z racji wbudowania do stanowiska przy którym znajduje się pracownik. Kasa tak naprawdę w marketach składa się z małej klawiatury, ekranu, drukarki paragonów oraz dodatkowego wyświetlacza, który nakierowany jest w taki sposób, aby klient płacący za zakupy dokładnie widział co po kolei nabija urządzenie. Do tego kasa posiada oczywiście specjalną kieszeń, w której przechowywane są pieniądze. Tak to wygląda w przypadku wielkich sieci handlowych, ale w większości firm naprawdę to urządzenie jest dużo mniej skomplikowane, a już na pewno nie zajmuje tyle miejsca.W typowej firmie na przykład kasy fiskalne nie posiadają zintegrowanych kaset do trzymania pieniędzy. Klawiatura nie jest osobno, a do tego wyświetlacz jest niewielki. Nie ma potrzeby montowania aż tak dużego urządzenia. Pieniądze pracownik firmy chowa albo do zabezpieczonej kieszeni biurka albo po prostu do swojej kieszeni w przypadku naprawdę niewielkich firm. Sama kasa potrafi być jednak niestety dość drogim urządzeniem, ale czasem można poszukać trochę oszczędności.

W bardzo wielu firmach mamy dzisiaj przecież komputery. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby po prostu te urządzenia wykorzystać jako kasy. Wystarczy zakupić tylko odpowiednie oprogramowanie, które niejako emuluje kasy fiskalne. Komputer służy do rozliczania wszystkich transakcji i nie musimy kupować już osobnego urządzenia. Jest to rozwiązanie szczególnie dobre dla naprawdę niewielkich firm, które nie drukują często paragonów.

kasy fiskalne zrobione z komputerów muszą mieć jeszcze naturalnie specjalną drukarkę paragonów. Jest ona w tym wypadku konieczna, gdyż paragonów absolutnie nie wolno drukować na standardowej drukarce komputerowej. Na szczęście jednak taka drukarka nie jest bardzo droga co oznacza, że robiąc kasę ze swojego komputera możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.