Prezent dla nauczyciela jako podziękowanie za trud nauczania

Comment

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony co roku 14 października, jest idealnym  momentem na to, aby podziękować nauczycielom i wychowawcom za ogrom pracy jaki wkładają w wychowanie i nauczanie. Zawód nauczyciela nie jest łatwy.  Śmiało można by rzec, że praca z dziećmi, a jeszcze bardziej z młodzieżą, jest bardzo stresująca. Pedagogom niejednokrotnie przychodzi się zmierzyć z różnymi charakterami swoich wychowanków, z problemami i trudnościami, które stają na drodze w kształtowaniu postaw młodych ludzi.

!4 października jest dniem, kiedy nasze podziękowanie możemy wyrazić w sposób szczególny. Dodatkiem, który może uatrakcyjnić nasze podziękowanie będzie z  pewnością jakiś drobiazg, wręczony przy okazji składania życzeń. Taki prezent dla nauczyciela powinien spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze, nie powinien być zbyt drogi, ponieważ nauczyciel może się poczuć zwyczajnie zakłopotany. Najlepiej, aby było to coś praktycznego i niezbyt osobistego.

Najlepszym prezentem dla nauczyciela będzie zatem coś, co będzie można wykorzystać w pracy. Świetnie sprawdzą się tu zestawy piśmiennicze, które nauczyciel będzie mógł użytkować np. podczas sprawdzania klasówek i wystawiania ocen. Dobrym pomysłem będzie opatrzenie takiego zestawu, unikalnym grawerem. Możemy wygrawerować na nim pewną sentencję, dajmy na to „Do pisania dobrych ocen”.  W roli ciekawego prezentu dla nauczyciela sprawdzą się ponadto wszelkie breloczki, kubeczki i inne ciekawe fotoupominki, ponieważ nic nie ucieszy nauczyciela bardziej, niż klasowe zdjęcie umieszczone na jakimś gadżecie. Najważniejsze jest jednak, aby jak każdy prezent, był dany prosto z serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.