Wspólne malowanie jaj wielkanocnych ;-)

Bez kategorii Specjalne okazje

Kalendarzowa wiosna nadeszła, jednak nie idzie ona w parze z obrazem zza okna. Zalegający śnieg , minusowa temperatura i szary krajobraz nie napawa energią. Jedynie przebłyski słońca dbają o lepsze samopoczucie. By dodać wiosennego kolorytu utrzymującej się zimowej aurze warto zadbać o wielkanocne dekoracje. Barwne pisanki, bogate stroiki i inne typowo świąteczne akcenty zrekompensują brak kwitnącej przyrody na zewnątrz.

Najlepszym sposobem na przywołanie wiosennych klimatów jest zaangażowanie całej rodziny w tworzenie różnobarwnych jaj. Inwencja twórcza jest wówczas nieograniczona. Każdy na swój sposób może przyozdobić swoje pisanki, po czym będą one ozdobą domowego wnętrza i świątecznego stołu. Kreatywnością można się także wykazać podczas robienia stroików, które staną na ganku czy zawisną na drzwiach frontowych.

Dzięki kolorowym dekoracjom powstałym przy wykorzystaniu pomysłów całej rodziny, choć na chwilę można zapomnieć o spóźnionej w tym roku wiośnie. Jeśli sami zadbamy o zieloną rzeżuchę i owies na parapecie czy żółte pęki kwitnących gałęzi w wazonach, to brak wysokiej temperatury na dworze, pójdzie w niepamięć.

Wspólna praca nad wielkanocnymi akcesoriami będzie najlepszym zajączkowym prezentem szczególnie dla tych, którzy są zabiegani i nie mają czasu dla bliskich. Zwolnijmy i cieszmy się obecnością własnej rodziny.

pisanki wielkanocne